Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податкове оскарження

27.05.2019

Нещодавно відбулася Інтернет-конференція за участю начальника юридичного управління Головного управління ДФС у Тернопільській області Романа Рацина.

Захід відбувся спільно з інформаційним порталом 0352.ua. А питання, з якими звертались громадяни, та відповіді на них надаємо для ознайомлення.

Питання: Пане Романе, підкажіть, як слід розуміти зауваження до акту перевірки?

Роман Рацин

Разом з підписаним примірником акта (довідки) перевірки або окремо платник податків має право надати свої зауваження (заперечення) та/або додаткові документи. Такі заперечення є неодмінною складовою акта (довідки) перевірки.

Тобто при незгоді платника податків з висновками перевірки чи фактами й даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, останній має право на подання до контролюючого органу, який проводив перевірку, письмового заперечення до акта (довідки) перевірки.

Необхідно пам'ятати, що рішення про визначення грошових зобов'язань приймає керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу, враховуючи результати розгляду заперечень платника податків.

Питання: Читаючи, зазначене вище інформацію, в мене виникло запитання. Чи доцільно платникам податків подавати зауваження? Що це дасть платнику?

Роман Рацин

Найпоширенішими є практичні ситуації, в яких опиняються платники податків, по-перше, коли в акті перевірки не відображені всі документи, які фактично подані контролюючому органу під час перевірки.

Тобто орган ДФС вказує на порушення податкового та іншого законодавства, посилаючись на відсутність таких документів. Подання заперечень разом із документами, які відсутні (на думку контролюючого органу), підтвердить факт їх наявності в платника податків та факт їх подання.

По-друге, коли під час перевірки платник податків дійсно не надав контролюючому органу деякі документи, в результаті чого останній дійшов висновку про порушення податкового законодавства. Приміром, деякі документи були втрачені та відновлені вже після закінчення перевірки. Подаючи заперечення разом із додатковими документами, платник податків отримує шанс довести відсутність порушень з його боку.

Питання: Чи може платник податків приймати участь у розгляді його заперечень?

Роман Рацин

Про бажання взяти участь у розгляді заперечень (підстави участі) варто зазначити у запереченнях та/або листі про подання додаткових документів про необхідність розгляду наданих ним документів за його участю.

Питання: У мене ситуація така. Після проведення перевірки я подала заперечення, яке не дало бажаних для мене результатів? Як, я маю подальше себе захистити?

Роман Рацин

Якщо подання заперечень щодо акту (довідки) податкової перевірки не дало очікуваних для платника податків результатів, то контролюючих орган приймає податкове повідомлення рішення відповідно до положень податкового законодавства. Надалі такий платник матиме право на оскарження отриманого податкового повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку, враховуючи особливості та строки, передбачені Податковим кодексом України.

Водночас варто зауважити, що в судовому порядку оскаржується виключно податкове повідомлення-рішення.