Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

«Гаряча лінія» на тему «Єдиний внесок: від обчислення до сплати»

03.06.2019

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області заступник начальника управління - начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень громадян управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Володимир Брудко під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо обчислення та сплати єдиного внеску.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. Чи сплачується єдиний внесок, якщо рахунки платника заблоковано (арештовано)?

Відповідь: Частиною 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Питання 2. Чи звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами)?

Відповідь: Фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами), не звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Виключенням є тільки фізичні особи – підприємці за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Питання 3. Чи звільняється від сплати єдиного внеску працюючий на підприємстві, в установі, організації пенсіонер за віком?

Відповідь: Звільнення від сплати єдиного внеску за працюючих на підприємстві, в установі, організації пенсіонерів законодавством не передбачено.

Питання 4. Який термін сплати штрафної санкції з єдиного внеску?

Відповідь: Відповідно до абзацу другого частини чотирнадцятої ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення.

Питання 5. Чи застосовується відповідальність до фізичної особи – підприємця – пенсіонера за віком або особи з інвалідністю, яка помилково у додатку 5 до звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску визначила зобов’язання та бажає скасувати подану звітність?

Відповідь: У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, суми єдиного внеску підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.

Питання 6. На сьогодні діють нові рахунки з єдиного внеску. З якого числа відбулися зміни?

Відповідь: Починаючи з 2-го травня 2019 року кошти з єдиного внеску, які сплачувалися платниками на старі рахунки, не зараховуються, а повертаються платникам, як нез'ясовані надходження.