Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

«Гаряча лінія» на тему «Особливості функціонування митного режиму «митний склад»»

07.06.2019

«Гаряча лінія» «Особливості функціонування митного режиму «митний склад»» відбулася нещодавно у Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав начальник відділу організації митного контролю та оформлення Тернопільської митниці ДФС Тарас Гутик.

Митний склад – це митний режим, відповідно до якого іноземні або українські товари зберігаються під митним контролем із умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Питання 1. Які документи необхідні для поміщення товарів у митний режим митного складу?

Відповідь: Для поміщення товарів у митний режим митного складу органу фіскальної служби подаються: митна декларація, товарно-транспортний документ на перевезення та інвойс або інший документ, який визначає вартість товару. Товари, що поміщуються у митний режим митного складу, декларуються органу фіскальної служби утримувачем митного складу.

Питання 2. Яких товарів стосується цей митний режим?

Відповідь: У митний режим митного складу можуть поміщатися будь-які товари за винятком:1) товарів, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територію України;2) товарів, строк придатності для споживання або використання яких закінчився;3) товарів, що надходять в Україну як гуманітарна допомога;4) живих тварин;5) електроенергії, що переміщується лініями електропередачі.

Питання 3. Які дії утримувача митного складу у разі втрати товарів, що трапилася за його вини?

Відповідь: У разі втрати чи видачі без дозволу органу доходів і зборів товарів утримувач митного складу зобов’язаний сплатити митні платежі, встановлені законом на імпорт цих товарів.

Питання 4. На який термін можна розміщувати товари у митний режим митного складу?

Відповідь: Строки зберігання товарів у митному режимі митного складу визначені ст. 125 Митного кодексу України і не можуть перевищувати 1095 днів від дня поміщення цих товарів у зазначений митний режим.Зокрема, строк зберігання в даному митному режимі підакцизних товарів та іноземних товарів, які були попередньо поміщені у митні режими транзиту, тимчасового ввезення або переробки на митній території України, а також продуктів переробки не може перевищувати 365 днів від дня поміщення їх у митний режим митного складу. Строк зберігання товарів, призначених для експорту, не може перевищувати одного року з дати поміщення їх у цей митний режим.

Питання 5. Чи можна передавати право власності на товари, поміщені у митний режим митного складу?

Відповідь: Допускається передача права власності на іноземні товари, поміщені у митний режим митного складу. Інформація про власника таких товарів надається органу фіскальної служби під час випуску зазначених товарів з митного складу. Якщо зміна власника товару передбачає вивезення товару з території України, таке вивезення здійснюється на підставі нових товаросупровідних документів і митної декларації (документа, що її замінює).

Питання 6. Як розмістити товар, що переміщується у складі консолідованого вантажу, на митному складі?

Відповідь: Переміщення консолідованих вантажів, що ввозяться на митну територію України, від митного органу відправлення на кордоні до митного органу призначення з проміжним розміщенням цих вантажів на митному складі здійснюється на підставі договорів на перевезення.Для здійснення контролю за переміщенням консолідованих вантажів, що ввозяться на митну територію України, з митного органу відправлення на кордоні до митного органу, в зоні діяльності якого розташований митний склад, а також для поміщення товарів, що переміщуються у складі цих вантажів, у митний режим митного складу використовується попередня митна декларація, що складається на весь обсяг консолідованого вантажу.