Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

24.06.2019

Нещодавно відбулася Інтернет-конференція спільно з інформаційним порталом 0352.ua. На запитання платників відповідала начальниця управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Лариса Березюк.

Питання, з якими звертались громадяни, та відповіді на них надаємо для ознайомлення.

Питання. Хто обчислює податок на нерухомість?

Лариса Березюк

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Питання. Коли треба сплатити податок?

Лариса Березюк

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухомість сплачується громадянами - впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Питання. Що робити, коли виявлено помилку в обчисленні податку?

Лариса Березюк

Перше за все – звернутися до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації). При виявленні розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Питання. Чому помилки щодо нарахування податку повторюються і що робити, щоб не писати заяву кожного року?

Лариса Березюк

Інформація, яка необхідна для обчислення податку, надходить від органів державної реєстрації (в атоматичному режимі), тому, у випадку дублювання одного об’єкта в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, слід звернутися до суб’єктів державної реєстрації для приведення у відповідність даних щодо володіння нерухомим майном.

Питання. Розкажіть, яке є покарання за несплату податку?

Лариса Березюк

За невчасну сплату податку на нерухомість передбачений штраф – 10% від суми податкового боргу за прострочку до 30 днів. Якщо більше місяця, тоді штраф – 20% від суми податку на нерухомість.

Питання. Чому податкові повідомлення-рішення з податку надсилаються на адресу, відмінну від фактичного місця реєстрації платника податку?

Відповідь: Основна причина надсилання податкових повідомлень-рішень з податку на нерухомість на адресу, відмінну від фактичного місця реєстрації платника податку, є неподання фізичними особами контролюючим органам відомостей про зміну даних тобто місця реєстрації.

Відзначимо, що база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності.